Centrum zprostředkování
simultánního přepisu

logo přepisu České unie neslyšících
czsp-napis.gif, 5,2kB
logo simultánního přepisu

Typy zajišťovaných přepisů

Přepisy na místě

přepis na notebooku přepisovatele (nejčastější)

Aby situace nebyla na místě komplikovaná nejčastěji je simultánní přepis s přepisovatelem, kdy klient sleduje obrazovku notebooku s výsledným přepisem.

Přepisovatel pořizuje přepis mluveného slova v klasickém textovém editoru (nejčastěji Microsoft Wordu) s nastavením modrého pozadí, písma o velikosti, které si přeje klient.

Má to své výhody (na místě ale musí být zajištěno připojení na notebook (ne všechny notebooky mají baterie se silnou výdrží) správný stolek běžné výše pro přepisování a pohodlnou židli. Pracovníci CZSP či klient se musí postarat o to, aby na místě byl k dispozici stolek a pohodlná židle. Místo pro přepis musí být vybráno tak, aby přepisovatel mohl rozumět všem účastníkům v sále či místě, kde se přepisuje.


přepis pro jednotlivce


přepis konferencePokud máte o zajištění přepisu pro osobu se sluchovým postižením zájem, prosím kontaktujte včas Centrum zprostředkování simultánního přepisu. Více na http://czsp.cun.cz/index.php?…

přepis pomocí systému Polygraf (nutná technická asistence)

Přepisovatel pořizuje přepis mluveného slova s použitím textového editoru – čeští přepisovatelé obvykle používají Microsoft Word. Ten je rozšířen o komponentu Polygraf add-in, již je třeba nainstalovat. Ta obstarává „sdílení“ textu přepisu s přenosnými zařízeními přes bezdrátovou síť. Zároveň s tím další hardware (případně software, viz níže), který je součástí systému, zachycuje video signál z počítače přednášejícího a přenáší jej na přenosná zařízení uživatelů v podobě neustále obnovovaného obrazu. Přenos textu přepisu stejně jako obrazovky s prezentací na přenosná zařízení probíhá nepřetržitě přes síť Wi-Fi. Tato síť propojuje všechna zařízení a lze ji spustit například s pomocí libovolného přenosného Wi-Fi přístupového bodu. Funkčnost sítě nevyžaduje připojení k internetu.

Uživatelská zařízení jako například mobilní telefony, tablety či notebooky (s operačním systémem iOS, Android či Windows) s nainstalovaným Polygrafem přijímají obsah – přepisovaný text a „zrcadlenou“ obrazovku s prezentací. Obsah lze zobrazit na přenosných zařízeních následujícími způsoby:

  • Zobrazuje se pouze přepisovaný text – přepis se neustále aktualizuje, ale uživatel se může vracet zpátky v textu; zobrazení je nastavitelné uživatelem.
  • Zobrazuje se pouze „zrcadlený“ náhled na obrazovku s prezentací – zrcadlená obrazovka se neustále aktualizuje; náhled je nastavitelný uživatelem (lze jej zvětšit či invertovat barvy).
  • Zobrazuje se zrcadlená obrazovka a zároveň přepis v podobě titulků; zobrazení obou částí je nastavitelné uživatelem.

Systém vymyslela a dalo k šíření středisko Teiresíás Masarykovy university. Více o systému se můžete dočíst na těchto stránkách http://www.teiresias.muni.cz/?….Pokud máte zájem o zajištění přepisu formou systému polygraf, je nutné domlouvat takovouto akci nejméně 3 týdny předem. Na danou akci je nutná technická asistence, nainstalování interní Wi-Fi (nesmí být zapojena do internetu) a zapůjčení notebooků pro danou situaci. Prosím, pokud máte o tuto službu zájem, kontaktujte včas Centrum zprostředkování simultánního přepisu. Více na http://czsp.cun.cz/index.php?…přepis pomocí systému Text on Top (nutná technická asistence)

Pokud na místě máte problém zajistit dva dataprojektory s dvěma samostatnými plátny (na jednom plátně je přednáška přednášejícího a na druhém samotný přepis). Může CZSP zapůjčit speciální přístroj Text on Top umožňující obě části dát do jedné prezentace s jakoby titulky zobrazující se na prezentaci.Prosím, pokud máte o tuto službu zájem, kontaktujte včas Centrum zprostředkování simultánního přepisu. Více na (odkaz na kontakty). O tuto službu musí být zažádáno hodně dopředu.pomocí chodícího přepisovatele (velmi omezené)

Chcete si vyjít s přítelkyní na rande a nerozumíte ji J ? V omezených případech bychom pro Vás mohli zajistit „chodícího přepisovatele“. Přepisovatel má speciální „soupravu na kterou při procházce může přepisovat osobám se sluchovým postižením“.Prosím, pokud máte o tuto službu zájem, kontaktujte včas Centrum zprostředkování simultánního přepisu. Více na (odkaz na kontakty). Tuto službu vzhledem ke složitostem je možné poskytnout za zcela výjimečných podmínek.Přepisy on-line

přepisy pomocí eScribeDroid (nutné proškolení na začátku s klientem)

Ve spolupráci s firmou Transkript online s.r.o. zajišťuje CZSP přepisy online pomocí tohoto systému. Podmínkou je mít vlastní tablet či systém podporující operační systém Android. Dále nainstalování aplikace, zaregistrování a dodržování podmínek poskytování této služby. Služba je poskytována v pracovní dny od 10 –18 hodin. Více informací lze o aplikaci nalézt na těchto stránkách:
http://www.transkript.cz/…ro-neslysici


on-line přepis v tabletu

Registrace do tohoto sytému se provádí přes nainstalovanou aplikaci, nikoliv na kontakty CZSP. Zaregistrovaný klient má pak možnost využívat pro konverzaci tuto aplikaci. Přepisy online přes tuto aplikaci CZSP zajišťuje od 1. 10. 2014. Postupně podle zatížení systému bude následně aplikace upravována. Před začátkem užívání aplikace doporučujeme osobní kontakt v sídle CZSP, kde Vám vše předvedeme, vysvětlíme a provedeme malé zaškolení. Prosím domluvte se pak s námi na našich uvedených kontaktech, kdy Vám to nejvíce vyhovuje.

přepisy pomocí automatických rozpoznávačů

V rámci aplikace eScribeDroid je možné využít automatické přepisy online zdarma.

tisk

optimalizace PageRank.cz